Opłatek Maltański 2023 w Dworze Kombornia i na Ukrainie

Przed nami dziewiąty Opłatek Maltański w Dworze Kombornia oraz drugi na Ukrainie. Odbędzie się on w dniach:13 grudnia w Dworze Kombornia, 16 grudnia w Krasiłowie, 17 grudnia w Samborze. Celem corocznego spotkania jest wsparcie osób potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Nasi goście będą uczestniczyć w wyjątkowych, specjalnie przygotowanych wydarzeniach bożonarozeniowych, podczas których otrzymają także wsparcie materialne, takie, aby Święta Bożego Narodzenia oraz czas po, były łatwiejsze i pełne nadziei.

Przygotowania do Opłatka Maltańskiego trwają cały rok. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które włączają się do akcji poprzez zbiórki pieniężne, rzeczowe oraz poprzez wolontariat. 

Dzięki Wam możemy pomagać!

Szczególne wyrazy uznania składamy wspaniałym darczyńcom, którzy dzięki Jarosławowi Wolskiemu i Jego prośbie o datki poprzez WoW - Wolski o Wojnie - wsparli zbiórkę na rzecz Opłatka Maltańskiego w Komborni dla dzieci z rodzin zastępczych, domów dziecka, z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla najbiedniejszych Polaków na Ukrainie. Na konto Opłatka Maltańskiego do dnia 18 września br. wpłacono datki w kwocie 48 724 zł !!!
Dobro powraca!

Zbiorka wciąż trwa – z góry dziękujemy za wpłaty – szczegółowe informacje http://oplatekmaltanski.org/
na konto Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie z dopiskiem „Opłatek Maltański - Kombornia i Ukraina”
nr konta: 39 1020 2892 0000 5102 0523 8771

9. Opłatek Maltański w Dworze Kombornia

Jak co roku, tak i 13  grudnia br. podczas wieczerzy Opłatka Maltańskiego w Komborni będą życzenia, modlitwa i tradycyjna kolacja wigilijna. Nie zabraknie wspólnego kolędowania, choinki i uroczyście nakrytych wigilijnych stołów, które będą wzmacniały rodzinną atmosferę Świąt. Planujemy, by Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom i młodzieży prezenty i paczki z najpotrzebniejszymi artykułami.

Opłatek na Ukrainie

Drugi rok z rzędu organizujemy również Opłatek w dodatkowych lokalizacjach na Ukrainie dla Polaków zmagających  się z dosłowną biedą w Samborze i Krasiłowie

OGÓLNIE O AKCJI

Opłatek Maltański to ogólnopolska akcja charytatywna, której organizator Związek Polskich Kawalerów Maltańskich, przy współpracy m.in. z Ośrodkami Pomocy Społecznej, co roku zaprasza do świątecznego stołu tysiące osób: ubogie rodziny wielodzietne, osoby samotne, opuszczone, niepełnosprawne. Dla wielu z tych osób możliwość wzięcia udziału w Opłatku Maltańskim jest jedyną szansą na poczucie świątecznej atmosfery Bożego Narodzenia.

Akcja Opłatka Maltańskiego możliwa jest tylko i wyłącznie dzięki darowiznom rzeczowym, finansowym oraz dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy i członków Zakonu Maltańskiego.

Dlatego kierunek charytatywnych działań Opłatka Maltańskiego skupia się wokół pomocy potrzebującym w sposób dwutorowy:
- poprzez wsparcie materialne (każda osoba otrzymuje żywność, słodycze i kosmetyki, dzieci otrzymują prezenty dopasowane do płci i wieku: kosmetyki, zabawki, przybory szkolne, książki, ubrania). Koszt jednej paczki to min. 100 złotych,
- poprzez wsparcie duchowe, zaproszenie do wspólnoty stołu wigilijnego, do dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy, rozmów oraz wspaniałego posiłku.
Jest to radość podwójna, możliwa w realizacji tylko dzięki ludziom dobrej woli: darczyńcom, sponsorom i wolontariuszom.

Zbiórka darów na Opłatek Maltański trwa przez cały rok, poszerzając tym samym skalę pomocy. Wszyscy, którzy chcą włączyć się w dzieło Opłatka mogą to uczynić na kilka sposobów:
wpłata pieniężna na konto
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie, adres: Al. Kasztanowa 4a, 30-227 Kraków NIP: 677-236-81-11 ; REGON : 122532627 Konto w PKO Bank Polski SA, Oddział 1 w Krakowie nr: 39 1020 2892 0000 5102 0523 8771 z dopiskiem „Opłatek Maltański - Kombornia i Ukraina” (jeśli braknie dopisku, pieniądze nie wpłyną na odpowiednie konto).
pomoc rzeczowa
Każdy dar rzeczowy może stanowić uzupełnienie świątecznej paczki dla potrzebujących. Może to być żywność o długim terminie ważności, zabawki, produkty papiernicze, książki, przybory szkolne, elementy ubrania takie jak czapki, rękawiczki, szaliki. Pomoc rzeczową prosimy przekazywać do Dworu Kombornia - prosimy o kontakt  na adres e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
pomoc organizacyjna
Coroczne przygotowanie i organizacja Opłatka Maltańskiego zawsze odbywa się przy udziale wolontariuszy – osób, które włączają się w dzieło angażując swój czas i możliwości.


Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy!