Opłatek Maltański 2022

Przed nami ósmy z rzędu Opłatek Maltański w Dworze Kombornia. Celem corocznego spotkania jest wsparcie osób potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wydarzenie dedykowane jest dzieciom i młodzieży z domu dziecka, z rodzin zastępczych, z ośrodków wychowawczych, dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji, Polonii z Energodaru (Ukraina), która częściowo została ewakuowana do Krosna oraz naszym rodakom na Ukrainie (Sambor, Mościska, Krasiłów i Borysław) którzy zmagają się z trudną życiową sytuacją.

W Wieczerzy Wigilijnej Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia uczestniczyć będzie 180 osób. 

Jak co roku, podczas wieczerzy Opłatka Maltańskiego będą życzenia, modlitwa i tradycyjna kolacja wigilijna. Nie zabraknie wspólnego kolędowania, choinki i uroczyście nakrytych wigilijnych stołów, które będą wzmacniały rodzinną atmosferę Świąt. Planujemy, by Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom i młodzieży prezenty i paczki z najpotrzebniejszymi artykułami.

Patronat honorowy nad wydarzeniem Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia objął J. Em. Ks. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal oraz Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich - Pan Jacek Tarnowski. W wydarzeniu uczestniczyć będzie Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek oraz Ksiądz Proboszcz Andrzej Wydrzyński.O akcji

Ogólnopolska akcja charytatywna Opłatek Maltański, organizowana jest przez Zakon Maltański w Polsce nieprzerwanie już od 20 lat, a jej misją jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia potrzebującym, rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym i niepełnosprawnym w okresie świat Bożego Narodzenia. Kierunek charytatywnych działań opłatkowych skupia się wokół pomocy potrzebującym:

  • poprzez wsparcie materialne (każda zaproszona osoba otrzymuje żywność, słodycze i kosmetyki, dzieci otrzymują także zabawki), ale przede wszystkim w sposób duchowy:
  • poprzez zaproszenie do wspólnoty stołu wigilijnego, do dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy oraz posiłku.

Zapraszamy do pomocy

Zbiórka darów na Opłatek Maltański trwa przez cały rok, poszerzając tym samym skalę pomocy. Wszyscy, którzy chcą włączyć się w dzieło Opłatka mogą to uczynić na kilka sposobów:

Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy!

 

Patroni medialni to: