Siódmy Opłatek Maltański w Dworze Kombornia

Opłatek Maltański w Dworze Kombornia. Wigilijne spotkanie pełne ciepłych gestów
i wzajemnych życzeń.

14 grudnia w Dworze Kombornia odbyło się siódme Wigilijne Spotkanie Opłatka Maltańskiego. Zaproszono na nie dzieci i młodzież z domu dziecka, ośrodka wychowawczego, rodzin zastępczych oraz dzieci z rodzin w trudnej sytuacji.

Ogólnopolska akcja charytatywna Opłatek Maltański organizowana jest przez Zakon Maltański
w Polsce nieprzerwanie już od 20 lat, a jej misją jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia potrzebującym w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Honorowy Patronat nad uroczystym przedświątecznym spotkaniem w Komborni objął JEM ks. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal oraz Jerzy Baehr - Prezydent Zakonu Polskich Kawalerów Maltańskich.

Gości przywitał gospodarz Dworu Kombornia - Ryszard Skotniczny oraz przedstawiciele Zakonu Maltańskiego. Wśród gości honorowych znaleźli się: ks. Biskup Krzysztof Chudzio, ks. Proboszcz Andrzej Wydrzyński, ojciec Marek Pieńkowski – Kapelan Zakonu Maltańskiego.

Po wspólnej modlitwie z poświęceniem opłatków, goście składali sobie świąteczne życzenia. Następnie przyszedł czas na wieczerzę wigilijną.

Wyjątkową, świąteczną atmosferę tworzyły uroczyście nakryte stoły, choinka, tradycyjne wigilijne potrawy przygotowane przez Szefa Kuchni Restauracji Magnolia. Zespół Salart
z Krosna przygotował ciekawy program artystyczny. Można było również posłuchać pięknych kolęd w wykonaniu grup dzieci i młodzieży zaproszonych na spotkanie. Po wspólnej wieczerzy i kolędowaniu na najmłodszych Gości Dworu Kombornia czekały aniołki, które obdarowały każde dziecko prezentami. Świąteczne paczki pełne najpotrzebniejszych produktów, otrzymała również młodzież.

Dwór Kombornia składa serdecznie podziękowania wszystkim, którzy włączyli się
w przygotowanie i organizację tegorocznej edycji Wigilijnego Spotkania Opłatka Maltańskiego:

- wolontariuszom Maltańskiej Służby Medycznej z Krosna pod kierownictwem Dariusza Sałaty,
- grupie młodych artystów „Salart” pod przewodnictwem Pauliny Nowackiej-Sałaty oraz Joanny Druciak,

- wszystkim sponsorom i darczyńcom dzięki, którym potrzebujący mogli otrzymać świąteczne paczki.

Organizując spotkanie wigilijne Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia przez cały rok prowadzone były kwesty i zbiórki od ludzi dobrej woli.

 

</p>