"O czym myśli świat" - Spektakl na rzecz Opłatka Maltańskiego

„O czym myśli świat” to nic innego jak żywa inscenizacja naszego otoczenia w realnym czasie i miejscu. Z czym zmierza się ludzka psychika w obliczu izolacji? Czy w sieci można być samotnym?
„O czym myśli świat” to nic innego jak żywa inscenizacja naszego otoczenia w realnym czasie i miejscu. Z czym zmierza się ludzka psychika w obliczu izolacji? Czy w sieci można być samotnym? Jak w lustrze widzieć kogoś lepszego niż tylko nieidealną wersję siebie? Na te oraz inne pytania odpowie zespół Salart (dotychczasowa Akademia Talentów).

Spektakl odbędzie się 5 września (niedziela) w Dworze Kombornia. Pierwsza odsłona rozpocznie się o godzinie 12:00, druga o godzinie 15:00.

Podczas spektaklu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na organizację tegorocznego Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia, którego celem jest wsparcie osób potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
 
Opłatek Maltański 2021

W tym roku, już po raz ósmy, planujemy organizację Opłatka Maltańskiego, którego celem jest wsparcie osób potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Po raz kolejny wydarzenie dedykujemy dzieciom i młodzieży z domu dziecka, z rodzin zastępczych, z ośrodków wychowawczych oraz dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji.

Marzymy o tym, by jak co roku podczas kolacji były opłatek i życzenia, modlitwa i tradycyjna kolacja wigilijna ufundowana przez Restaurację Magnolia. Zależy nam na wspólnym kolędowaniu, choince i uroczyście nakrytych wigilijnych stołach, które będą wzmacniały rodzinną atmosferę Świąt. Planujemy, by Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom i młodzieży prezenty i paczki z najpotrzebniejszymi artykułami.

O AKCJI

Ogólnopolska akcja charytatywna Opłatek Maltański, organizowana jest przez Zakon Maltański w Polsce nieprzerwanie już od 20 lat, a jej misją jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia potrzebującym, rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym i niepełnosprawnym w okresie świat Bożego Narodzenia. Kierunek charytatywnych działań opłatkowych skupia się wokół pomocy potrzebującym:

poprzez wsparcie materialne (każda zaproszona osoba otrzymuje żywność, słodycze i kosmetyki, dzieci otrzymują także zabawki), ale przede wszystkim w sposób duchowy:
poprzez zaproszenie do wspólnoty stołu wigilijnego, do dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy oraz posiłku.
Opłatek Maltański 2019 »
 
ZAPRASZAMY DO POMOCY

Zbiórka darów na Opłatek Maltański trwa przez cały rok, poszerzając tym samym skalę pomocy. Tegoroczne przygotowania już zostały rozpoczęte. Wszyscy, którzy chcą włączyć się w dzieło Opłatka mogą to uczynić na kilka sposobów:

wpłata pieniężna na konto
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie, adres: Al. Kasztanowa 4a, 30-227 Kraków NIP: 677-236-81-11 ; REGON : 122532627 Konto w PKO Bank Polski SA, Oddział 1 w Krakowie nr: 39 1020 2892 0000 5102 0523 8771 z dopiskiem „Opłatek Maltański, Dwór Kombornia” (jeśli braknie dopisku, pieniądze nie wpłyną na odpowiednie konto).

pomoc rzeczowa

Każdy dar rzeczowy może stanowić uzupełnienie świątecznej paczki dla potrzebujących. Może to być żywność o długim terminie ważności, zabawki, produkty papiernicze, książki, przybory szkolne, elementy ubrania takie jak czapki, rękawiczki, szaliki. Pomoc rzeczową prosimy przekazywać Maltańskiej Służbie Medycznej w Krośnie ul. Wyspiańskiego 20, kontaktując się uprzednio z p. Dariuszem Sałatą (tel: +48694484569, e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

pomoc organizacyjna

Coroczne przygotowanie i organizacja Opłatka Maltańskiego zawsze odbywa się przy udziale wolontariuszy – osób, które włączają się w dzieło angażując swój czas i możliwości.
Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy!