Goście, którzy odwiedzają nasz hotel i lubią aktywnie spędzać czas, mają do wyboru kilka ciekawych opcji rajdów rowerowych.

Rowerem po Pogórzu Dynowsko-Strzyżowskim i Beskidzie Niskim

Wycieczki rowerowe to nie tylko wspaniała forma wypoczynku połączona z aktywnością fizyczną. To również niezapomniana wyprawa w miejsca, które na długo zostaną w Twojej pamięci. Będąc naszym Gościem, możesz zapisać się na rajd z przewodnikiem i poznać historię, tradycję oraz walory przyrodnicze regionu w bardzo miłej atmosferze.

 

 

RAJDY DLA GRUP REKREACYJNYCH:

RAJD Z JAŚLISK DO HABURY NA SŁOWACJI:

DŁUGOŚĆ: 30 KM

PRZEWYŻSZENIA: 350 M

Jaśliska – Habura – Jaśliska

W trakcie tej wycieczki udamy się  wzdłuż rzeki Bielczy do naszych sąsiadów na Słowacji. Na całej trasie będzie towarzyszył nam przewodnik, który podzieli się swoją wiedzą oraz zaprowadzi nas na szczyt gdzie będzie czekał na nas Kniaź Laborec. W drodze powrotnej zatrzymamy się na dłużej na rynku w Jaśliskach, oglądając zabytkowe piwnice i degustując lokalnego wina.

 

SZLAKIEM BESKIDZKICH WINNIC I ZAMKÓW​

DŁUGOŚĆ: 20 KM

PRZEWYŻSZENIA: 350 M

Korczyna – Czarnorzeki – Odrzykoń

Trasa pomimo tego, że liczy tylko 20 km, ma wiele do zaoferowania. Na początku zbiórka, zaraz przed pijalnią czekolady w Korczynie, po czym ruszamy w kierunku Zamku Kamieniec w Odrzykoniu, którego właścicielem był niegdyś sam Aleksander Fredro. To właśnie historią tego zamku zainspirował się pisarz i tak powstała znana nam komedia „Zemsta”. Kolejno udamy się przez Rezerwat Prządki na punkt widokowy oraz do Winnicy Widokowej, gdzie będzie czekała na nas degustacja wina wraz z przekąskami. Oczywiście nie obejdzie się bez krótkiej prelekcji właściciela winnicy na temat wina.

 

RAJD  DO MAGURSKIEGO PARKU NARODOWEGO

DŁUGOŚĆ: 50 KM

PRZEWYŻSZENIA: 600 M

Dukla – Iwla – Chyrowa – Wilsznia – Mszana - Dukla

Nie ma żadnego Parku Narodowego, który nie byłby warty zobaczenia i nie zachwycał przyrodą. Taki jest również Magurski Park Narodowy, który na każdym kroku zachwyca, a oprócz tego jest jednym z nielicznych obszarów w Polsce, który wciąż jeszcze nie został skażony masową turystyką. Tutaj naprawdę można odpocząć od zgiełku i hałasu.

W trakcie wycieczki będziemy mijać po drodze stare łemkowskie budynki, pozostałości po wysiedlonych wsiach, cerkwie oraz piękny wodospad w którym były nagrywane sceny do filmu „Truskawkowe Wino”

 

RAJDY MTB:

RAJD DO NIEISTNIEJĄCEJ WSI ŁEMKOWSKIEJ – JASIEL

DŁUGOŚĆ: 20-35 km

PRZEWYŻSZENIA: 250-450 m

Jasiel – Darów – Polany Surowiczne

Trasa wycieczki wiedzie przez nieistniejące już wsie łemkowskie, którymi został poprowadzony nie tylko szlak Jaga Cora, ale również Trakt Węgierski.

Oprócz pozostałości po dawnych wioskach, będziemy obcować na całej trasie z pięknem przyrody Jaśliskiego Parku Krajobrazowego, przejeżdżając przez liczne brody rzeki Jasiołki.

 

RAJD PO UZDROWISKACH

DŁUGOŚĆ: 60 KM

PRZEWYŻSZENIA: 700 M

Iwonicz – Iwonicz Zdrój – Przymiarki – Rymanów Zdrój – Puławy – Iwonicz

Czas na trochę szaleństwa po naszych trasach MTB. Oprócz dobrych rowerów przyda się jeszcze trochę kondycji, ale przeżycia gwarantowane. Na początku wjedziemy na górę Przymiarki z której przy odrobinie szczęścia zobaczymy Tatry, a zjazd z niej to przedsmak tego co nas jeszcze czeka.  W połowie trasy zrobimy przerwę w restauracji Amadeus, gdzie zjemy obiad i wjedziemy kolejką linową podziwiać widoki z góry Kiczera. Dla chętnych dodatkowa atrakcja zjazd z góry hulajnogą.

 

RAJD PO REZERWACIE PRZĄDKI

DŁUGOŚĆ: 40 KM

PRZEWYŻSZENIA: 1000 M

Korczyna – Królewska Góra– Krasna – Korczyna

Tylko 40 km, ale na tej trasie jest co robić. Oprócz niesamowitych widoków, czekają na Was trudne podjazdy, ale równie spektakularne zjazdy. Rezerwat Prządki ma wiele do zaoferowania, ale również skrywa wiele sekretów o których nie każdy wie, a my uchylimy Wam rąbka tej tajemnicy.

 

 

Bajkowy Beskid - ulotka

Rowerami do stadniny - oferta dla dzieci

 

Oferta rajdów skierowana jest zarówno do naszych Gości indywidualnych jak i zorganizowanych grup. 
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wzięciem udziału w wybranym rajdzie, prosimy o kontakt mailowy.
Goście indywidualni mogą wysyłać wiadomości na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a grupy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy