Wycieczka przybliży nam uroki Beskidu Niskiego.

Wycieczka przybliży nam uroki Beskidu Niskiego, piękne krajobrazy oraz historię kultury łemkowskiej.

Rymanów Zdrój, Królik Wołowski - ruiny cerkwi, Jaśliska, Zyndranowa - skansen łemkowski, Chyrowa - cerkiew, wodospad w Iwli, wzgórze Franków - punkt widokowy.

Najpierw zajedziemy do uzdrowiska Rymanowa Zdroju, gdzie lecznicze źródła odkryto w 1876 roku. Podczas spaceru po uzdrowisku będziemy mogli podziwiać piękne drewniane wille oraz sanatoria, skosztujemy słynnej wody Celestynki i zobaczymy miejsce gdzie leczył się Stanisław Wyspiański.

Następnie pojedziemy do nieistniejącej wsi Królik Wołowski, gdzie zachowała się piękna murowana cerkiew wraz z przycerkiewnym cmentarzem. Jadąc dalej przez serpentyny pojedziemy przez przełęcz Szklarską skąd roztacza się przepiękny widok na pasmo graniczne.

Dalej na zachód zatrzymamy się w małej łemkowskiej miejscowości Zyndranowa gdzie znajduję się Muzeum Kultury Łemkowskiej. Znajduję się tam 8 obiektów, obecnie muzeum jest pod opieką Państwa Goczów, którzy po "Akcji Wisła" powrócili na swoje ziemię i podjęli trud odbudowy normalnego życia. Następnie przemieścimy się w dolinę potoku Iwelka gdzie zobaczymy piękną drewnianą cerkiew w Chyrowej a następnie podejdziemy do wodospadu w Iwlii.

Na zakończenie wyjedziemy na wzgórze Franków 534 m, z którego roztacza się przepiękny widok na Beskid Niski z wyniosłą Cergową (716m) na pierwszym planie.

Czas trwania wycieczki : 5 h
Rodzaj wycieczki: wycieczka objazdowa
Minimalna liczba uczestników: 4 osoby
Cena: wycena indywidualna w zależności od ilości osób
Cena zawiera: transport, obsługa przewodnicka.