Zapraszamy na niezwykłą podróż po świecie szkła

Zapraszamy na niezwykłą podróż po świecie szkła w pierwszym w Polsce obiekcie turystycznym prezentującym interaktywnie tematykę hutnictwa szkła i szklaną twórczość.

W Centrum Dziedzictwa Szkła nie tylko zobaczą Państwo, jak z gorącej masy szklanej uformować przedmiot, ale będą mieli Państwo również sposobność porozmawiać z rzemieślnikami, którzy szkło zdobią i którzy pracy z tą wdzięczną materią poświęcili niejednokrotnie całe życie.

Dwugodzinny program zwiedzania obejmuje również wizytę w historycznych (bo jeszcze renesansowych) piwnicach przeprożnych, które stanowią bardzo atrakcyjną przestrzeń wystawową, gdzie prezentujemy między innymi szkło artystyczne tak znakomitych twórców jak Stansiałw Borowski, Jerzy Maraj, Witold Śliwiński, Agnieszka Leśniak-Banasiak czy Patrycja Dubiel. Uzupełnieniem oferty jest ekspozycja „Szkło w fizyce”, gdzie znajdują się urządzenia i elementy pozwalające na zaobserwowanie zjawisk optycznych z zastosowaniem szkła.

W tajniki technik i sztuki szklanej zawsze wprowadzi Państwa przewodnik. Czas w Centrum Dziedzictwa Szkła mija niezwykle szybko, zapraszamy więc do wysłuchania barwnych opowieści o sztuce i rzemiośle hutniczym i zobaczenia na własne oczy jak wyjątkowym tworzywem jest szkło. Zapewniamy świetną, ale też pouczającą zabawę, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci!

Centrum Dziedzictwa Szkła Sp. z o.o.
ul. Blich 2; 38-400 Krosno
tel.: 13-44-400-31
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.miastoszkla.pl