Salon Win Karpackich - wyjątkowa lokalizacja na kulinarno-enologicznej mapie miejsc, które warto odwiedzić. 

Wino towarzyszy naszej cywilizacji od zamierzchłych czasów. Jako kanwa intelektualnych rozważań i towarzyskiej konwersacji stało się elementem budowania relacji społecznych, nieodzownym zarówno do obiadu jak i w trakcie uroczystości, spotkań z przyjaciółmi czy miłosnych uniesień.

Kiedy najlepiej otworzyć butelkę wina przywiezioną z podróży? Które wina dobrze sprawdzą się do pysznych serów pleśniowych, sałatek, a które do tłustej ryby? Czym charakteryzuje się beczka typu barrique?

Na te i wiele, wiele innych pytań możecie poznać odpowiedź biorąc udział w komentowanej degustacji win w Salonie Win Karpackich.
Odkryjcie jedyne miejsce w Polsce, gdzie posmakujecie największej kolekcji win z różnych regionów winiarskich Karpat.

Niegdyś, leżące przy trakcie węgierskim, piwnice dworskie w Komborni pełne były nie tylko węgierskiego wina. Mamy historyczne przekazy świadczące o zaangażowaniu dawnych właścicieli Komborni w budowę samego traktu, dzięki któremu wina od naszych południowych sąsiadów trafiały na stoły polskich królów i szlachty.

Salon Win Karpackich został stworzony w będących świadkami tamtych czasów, zabytkowych piwnicach zespołu dworskiego.

Aby wino mogło być zaprezentowane w Salonie musi pochodzić z regionów położonych na obszarze Karpat, być uznane w swoim regionie lub kraju pochodzenia. Dzięki temu odwiedzając Salon, Goście mogą odbyć enologiczną podroż degustując interesujące, reprezentatywne dla danego regionu wina. Znajdą tu Państwo ciekawe propozycje z Polski (region: Podkarpacie, Małopolska), Słowacji (region: Malokarpatske, Wschodniosłowackie i Tokajske), Czech (region: Moravy) oraz Węgier (region:Tokaji, Szekszard, Villany, Eger) oraz Rumunii (region: Crisana, Oltenia, Moldova, Transylvania). 

Goście odwiedzający Salon mogą przez 60 minut smakować wina udostępnione do degustacji.

Miejsce na komentowaną degustację win można zarezerwować poprzez naszą recepcję:
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub
telefonicznie: 13 435 42 89

Bilet można kupić również poprzez nasz sklep internetowy:
https://butikdworski.pl/25-degustacja-wina

 

Salon Win Karpackich to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można spróbować win z Karpat w formule czasowej w tak znacznej ilości.
Ich różnorodność sprawia też, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

ZAPRASZAMY do odwiedzenia Salonu Win Karpackich

Wina z kolekcji Salonu Win Karpackich, w sprzedaży detalicznej można nabyć w:

Salonie Win Karpackich w Dworze Kombornia (Dworska 52, 38-420 Korczyna)
Wina, które Państwa interesują można również zakupić kontaktując się z naszymi ekspertami, którzy chętnie doradzą
oraz udzielą dodatkowych informacji.

Kontakt dla zamówień detalicznych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt dla zamówień hurtowych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.